BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

39-oji nėštumo savaitė

Savaitgalis praėjo su nuotykiais:) Penktadienį visą dieną reguliariai susitraukinėjo gimda. Išlaukėm visą dieną ir nutarėm nuvažiuot į ligoninę pasitikrinti. Kaip nuvažiavom, taip tik šiandien grįžau namo, deja dar nepagimdžiusi:) Tai buvo tik paruošiamieji gimdos susitraukimai. Bet tai šiandien jau iš ryto buvo atsidarymas 3cm ir pilnai išėjo gleivių kamštis. Visą dieną maudžia pilva ir skaudžiai susitraukinėja gimda, aišku taip, kad galima dar pakęsti tokį skausmą. Tai stengiuosi nekreipti dėmesį. Vėl susitvarkiau namuose, pagaminau valgyti ir tuoj eisiu gultis, gal šią naktį pajudės procesas?

Beveik visi mažylės kūnelį dengę pūkeliai nunyko. Kartais pasitaiko, kad po gimimo jų būna likę tam tikrose vietose. Yra tikimybė, kad virkštelė (ji yra maždaug 1,3 cm pločio) šiuo metu gali susimegzti į mazgą ar apsisukti aplink mažylės kaklą. O juk būtent per ją patenka dauguma maistinių medžiagų, ir mažylės toliau priauginėja svorio. Tam tikras kiekis mano antikūnių gali patekti į mažylės kraują, suteikdami mažylės imuninei sistemai postūmio toliau vystytis. Mažylė tampa savarankišku žmogučiu, kuris pats atlieka gyvybiškai svarbiausias funkcijas. Tačiau maitinasi ji ir toliau per placentą. Ji jau turėtų sverti 3 kg ir perkopti per 50 cm.
Mažylės krūtinytė tampa labiau atsikišusi, taip nutinka dėl tam tikro hormono išsiskyrimo. Plaučiai padidina surfaktanto gamybą. Jos pilvukas didelis ir apvalus, labiau išsipūtęs kepenų srityje. Kepenys šiuo metu atlieka kraujo gamybos funkciją. Pati paskutinė vystosi kvėpavimo sistema. Tai paskutinė savaitė iki gimdymo, todėl mažylė ir toliau „storėja“. Mažylės judesiais nesiskundžiu, pakankamai daug juda, o jos tonusai labai geri. Kol gulėjau ligoninėje tai matavo po tris kartus per dieną.

Informacija apie mažylės raidą iš www.mamanija.lt nėštumo kalendoriaus.
Finalas jau čia pat. Jau greit greit įvyks svarbiausias mano gyvenimo susitikimas.

Patiko (19)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą