BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

38-oji nėštumo savaitė

Kaip nesiseka tai jau nesiseka… Vėl peršalau. Nuo penktadienio ir per visas šventines dienas kankina didžiausia sloga. Bent tai gerai, kad kai buvau pas gydytoja trečiadienį tai pasakė, kad mano šlapimo ir pasėlio tyrimai labai geri ir kosulys po truputį išnyksta. Dabar teliko susidoroti su sloga.

Man tikrai nedaug liko iki gimdymo, kelios savaitės. Tai kiekvieną dieną susimąstau apie tai, kad jau galiu gimdyti, ypač kai gimdos susitraukimai tokie dažni pasidaro. Na, tikiuosi, kad dar savaitėlę pravaikščiosiu.

Vakar kaip ir žadėjo man draugė, atvežė korsetą ir vystymo lentą, tai jau dabar tikrai ramiai laukiu gimdymo. Be to jau surašiau gimdymo planą ir apžiūrėjau gimdyklą. Jaučiuosi daug ramiau.

Tik vat negaliu pasakyti kodėl, bet jaučiu tokį pastovų susierzinimą, gal dėl to, kad blogai miegu, nes nosis užsikimšusi, bet kaip įmanydama stengiuosi pailsėti. Pvz. šiandien visą dieną pragulėjau.

Vakar sužinojau dar vieną naujieną. T.y. iki šiol galvojau, kad tik po gimdymo bus aišku ar lieka strijos ar ne. O pasirodo, kad jeigu aš jų dabar neturiu tai ir po gimdymo jų jau neatsiras. Na, gal viena kita, kurios dabar nepastebiu, bet taip kaip būna, kad visas užpakaliukas arba pilvas strijose, tai tikrai taip nebus:) Dėl to tai aš labai patenkinta.

Nuo šios savaitės skaitosi, kad esu pilnai išnešiojusi savo mažylę. Vis jaučiu, kaip ji bando įsitaisyti vis žemiau. Su kiekviena diena stiprėja diskomforto jausmas. Esu nuolatiniame laukime – kada prasidės gimdymas? Dažnai lakstau į tualetą ir jaudinuosi, ar nenutekėjo vandenys. Kad ir kaip norėčiau greičiau pagimdyti – mažylė pati nuspręs, kada laikas. Svarbiausia dabar – pozityvus nusiteikimas. Viskas bus gerai.
Jau galutinai apsisprendžiau, kad vyras dalyvaus gimdyme. Tikiu, kad jis tam pasiruošęs, ir sugebės man suteikti reikiamą fizinę ir emocinę pagalbą. Tik dar reikia jam specialius drabužius vaistinėje nupirkti:)
12-48 valandos iki gimdymo iš mamos pasišalina gleivių kamštis, kuriame gali būti ir kraujo priemaišų. Svarbiausia reiktų neišsigąsti, tai reiškia tik tiek, kad jau laikas gimdyti. Tačiau verta pasakyti, kad šis procesas kiekvienai moteriai vyksta individualiai – vienoms tai gali įvykti ir savaitę iki gimdymo, kitoms – paties gimdymo metu.

Prieš prasidedant tikriesiems sąrėmiams, moteris gali patirti netikruosius – jie paprastai būna taip pat labai stiprūs bei skausmingi kaip ir tikri sąrėmiai, tačiau jie pranyksta, kai pradedate vaikščioti ar judėti. Kaip atskirti? Jei nesate tikra, ar gimdote – vadinasi dar negimdote.:)

Tik 10 % moterų kūdikį nešioja ilgiau nei 40 nėštumo savaičių. Deja, beveik 25 % nėščiųjų, gimdymo data nėra aiški, nes jų menstruacijų ciklas buvo nereguliarus arba moterys neatsimena paskutinių mėnesinių pirmosios dienos.
Mažylės vandenų kiekis yra apie 1 l – tai yra būtnet tas kiekis, kurio netenkama nutekėjus vandenims.
Placenta šiuo metu yra maždaug 20 cm diametro ir sveria 1-2 kg.
Nors mažylės judesiai gerokai aprimę ir nestiprūs, tačiau kasdien juos stebiu ir fiksuoju, kaip gydytoja liepė.

Mažylė ir toliau intensyviai ruošiasi gyvenimui ne gimdoje – ji pasiruošusi gimti bet kurią akimirką ir skaičiuoja dienas iki gimimo. Gimdymas, įvykęs nuo 38 iki 40 nėštumo savaitės laikomas savalaikiu.
Mažylė ir toliau priauga svorio. O mano svoris augti jau, beveik, nustojo. Priaugau vos kelis šimtus gramų per paskutinę savaitę, o per visą nėštumą apie 10,5 kg. Mažylės svoris artėja prie 3 kg., ūgis – apie 50 cm. Likusiomis dienomis ji priaugs visai nedaug svorio ir ūgio. Dar labiau sumažėja pūkelių ant kūnelio, pradeda nykti ir varškinis sluoksnis. Mažylės plaukučiai šiuo metu jau gali būti net 5 cm ilgio. Tęsiasi kaulų kaulėjimas. Gimdos ertmė riboja mažylės judesius, todėl jos galūnės stipriai prispaustos prie kūnelio.

Informacija apie vaikelio raidą iš www.mamanija.lt nėštumo kalendoriaus.
Labai laukiu savo mažylės….

Patiko (4)

Rodyk draugams

1 komentaras | “38-oji nėštumo savaitė”

  1.   katerina rašo:

    Seku Tavo blogą, labai įdomu skaityti. Laukiu, kada jau rašysi apie lėliuko priežiūrą :)

Rašyk komentarą