BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

37-oji nėštumo savaitė

Jau beveik baigiu pasveikti. Šį kartą neapsiėjo be stipresnių vaistų, gydytoja išrašė antibiotikų. Šį trečiadienį vėl pas gydytoją, tikiuosi, kad jau būsiu pasveikusi, nors dar truputį kosiju. Gerai, kad tai neturi įtakos vaikelio raidai.

Mano nėštumas pagaliau pasiekė „išnešiojimo“ fazę. Atrodo, kad jaučiu kaip mažylė leidžiasi vis žemiau, ji bet kurią akimirką gali panorėti ateiti į šį pasaulį. Tačiau jokiu būdu nereiktų jos skubinti. Dabar labai svarbu sekti savo kraujo spaudimą. Maniškis, kaip gydytoja sako, kad visada pastoviai vienodas. Gali pradėti reikštis artėjančio gimdymo ženklai. Neretai moterys gimdymo išvakarėse jaučia energijos protrūkį ir dažnos pradeda tvarkytis namuose. Tai mano vyras ir juokiasi, kad kažin kaip aš atskirsiu, jeigu aš kasdien vis tvarkausi:)))) Visi vis pataria mėgautis paskutinėmis nėštumo savaitėmis (kas žino, o gal net tik dienomis), prisiminti visą nėštumo periodą, įsiminti mažylės judesius –sako, kad po gimimo ilgėsiuos tų bumptelėjimų iš vidaus ir ts ramybės kurią turėjau.

Šį trečiadienį planuoju kartu su vyru kuo daugiau sužinoti apie gimdymo namus, kuriuose ketinu susilaukti savo mažylės. Taip pat reikia pagaliau pabaigti rašyti gimdymo planą.

Mažylė ir toliau atlieka kvėpavimo judesius: įkvėpimo metu įtraukia amniotinio skysčio, o iškvėpdamas jį pašalina. Kartais ji žagsi. Ir taip netrumpai, kokias penkias minutes:))) Nors mažylė jau visiškai išsivysčiusi, tačiau ji ir toliau sparčiai auga iki pat 40-os nėštumo savaitės – pavyzdžiui, paskutinę nėštumo savaitę jos kojytės būna gerokai paaugusios į ilgį ir stipriau spaudžia mamos krūtinę. Taip pat toliau sėkmingai kaupiami riebalai, kasdien priaugama bent po 14 g svorio, o kai kurie galvos smegenų neuronų sluoksniai pradeda formuotis tik dabar ir toliau formuosis jau po gimimo. Aplink nervus pradeda formuotis apsauginės plėvelės – šis procesas tęsis ir po gimimo, tai padeda geriau koordinuoti judesius. Mažylė dabar yra maždaug 48 cm ir 2,8 kg. Varškinio sluoksnio ant kūnelio kol kas dar daug. Šiek tiek sumažėjo kūną dengiančių pūkelių. Nosies ir ausyčių kremzlės tampa tvirtesnės. Poodinio riebalinio sluoksnio masė padidėja iki 15 % kūno masės. Tai būtina tam, jog mažylė galėtų palaikyti pastovią kūno temperatūrą. Oda tampa vis šviesesnio rožinio atsaplvio – tai nutinka dėl paviršiuje išsidėsčiusių kraujagyslių. Skrandžio ir žarnyno sistemos dar nesubrendusios, jos pilnai funkcionuoti pradės tik po gimimo. Žarnyne susikaupia tam tikras kiekis mekonijaus, kuris dažniausiai pasišalina mažylei gimus su pirmuoju jos išsituštinimu. Mažylė pradeda išskirti hormoną kortizoną, kuris lemia galutinį plaučių subrendimą.
Paskutinėmis savaitėmis greitojo miego fazė (kuriai būdingas padažnėjęs pulsas, padidėjęs kraujo spaudimas, kritęs raumenų tonusas) užima nuo 30 % iki 60 % miego, likusią dalį sudaro gilusis miegas (charakterizuojamas raumenų atsipalaidavimu, nusiraminimu). Palyginimui, suaugsiųjų naktinio miego 20 % sudaro greitasis miegas, gilusis miegas
– 80 %. Abi miego fazės yra gyvybiškai svarbios.

Mano pačios miegas paskutinę savaitę yra sutrikęs, nes labai dažnai prabusdavau dėl stipraus kosulio. Nors paskutinėmis dienomis miegu vis ramiau. Po truputį viskas susinormalizuos ir toliau miegosiu kaip meškutė:) Dar vienas dalykas ką reiktų padaryti, tai pas draugę paimti vystymo lentą ir korsetą po gimdymo. Nes galiu ir nespėti:)

Patiko (8)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą