BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

36-oji nėštumo savaitė

Ši savaitė prasidėjo nelabai džiugiai:( Peršalau… Matyt kai po baseino su ką tik išplauta galva buvau kieme ilgai, nes ieškojau Bagio, kuris pabėgo:( Bent jau vienas iš tų dalykų gerai baigėsi, Bagį radau:) O su peršalimu jau baigiu susidoroti. Tik balsas kažkur dingo, užtai vyras laimingas:) Visas mano gyvenimas ir mintys dabar sukasi apie mažylės gimimą, vis dažniau atrodo, kad nesulauksiu termino ir pagimdysiu anksčiau laiko, nes vis daugiau ir dažniau pastebiu artėjančio gimdymo ženklus. Jaučiuosi truputį pavargusi, tik nepasakyčiau, kad nuo nėštumo, gal nuo laukimo:) Nes jau labai noriu paimti savo mažylę ant rankų…Kol kas pas gydytoją man liepė lankytis kas dvi savaites. Buvau aną savaitę, tai lygtai viskas gerai, kraujospūdis visada geras, nuo nėštumo pradžios priaugau nepilnus 10kg. Jau pilnai apsisprendžiau, kad gimdysiu Trakuose, bet su jokiu gydytoju nesitarsiu. Jie čia visi geri ir tikiu, kad pilnai mumis pasirūpins:)

Kadangi atrodo, kad mano pilvukas auga kasdien, tai todėl kasdien darausi vis nerangesnė:( Mano vyras nesupranta, kaip per savaitę sugebu išsinarinti koją ar ją pasitempti kelis kartus:) Aš irgi nežinau kaip, bet tai matyt per savo nerangumą:) Norėčiau kad mano svoris iki gimdymo jau ir nesikeistų. Būna, kad paskutinėmis nėštumo savaitėmis svoris netgi pradeda kristi (neretai tai laikoma artėjančio gimdymo vienu iš požymių). Mano placenta ir toliau aktyviai aprūpina mažylį reikiamomis medžiagomis: per ją kas minutę prateka 600 ml. kraujo, kuris atsinaujina kas 15 sekundžių.

Mažylės veidukas tapo pilnesnis, lygesnis, atsirado žandukai. Mažylė užima visą gimdos erdvę - dabar ji jau nebesisukioja, o tik spardosi. Nors man iš viso per nėštumą turbūt tik vieną kartą ir apsisuko:) Jei mažylė gimtų dabar, su ja viskas turėtų būti gerai. Galvytė pamažu statosi į mažąjį dubenį, todėl man tampa lengviau kvėpuoti, beveik nebekankina rėmuo.

Mažylės galvos kiaušas pakankamai minkštas: keliaudama gimdymo takais, galvytė tampa šiek tiek plokščia. Per paskutines nėštumo savaites mažylė priaugs nuo 14 iki 28 gr. svorio kasdien. Jos apetitas paskutiniu metu yra padvigubėjęs, ji jaučia, kad greit gims ir turi priaugti reikiamą svorį. Jos kepenyse pradeda kauptis geležis, kuri bus labai reikalinga kraujo sistemai pirmaisiais mažylės gyvenimo metais. Toliau bręsta nervų sistema, mažylė atlieka kvėpavimo, ryjimo ir čiulpimo judesius. Sutvirtėja nosies ir ausų kremzlės, dar labiau išryškėja paveldėti bruožai. Mažylė dabar yra maždaug 46 cm ir 2,5-2,7 kg. Dabar mažylę supa maksimalus vaisiaus vandenų kiekis. Artėjant gimdymui, jų kiekis šiek tiek sumažės. Pastebiu, kad mažylė pradėjo mažiau ir nebe taip aktyviai judėti. Mažylė daro viską, kad užimtų kuo mažiau vietos: alkūnės prispaustos prie kūnelio, rankytės sukryžiuotos ant krūtinės, keliukai pritraukti prie pilvuko. Kaip aš svajoju apie miegą ant pilvo, taip mažylė dabar greičiausiai svajoja, kaip smagu būtų ištiesti kojytes.

Informacija apie vaikelio raidą iš www.mamanija.lt nėštumo kalendoriaus.

Visas svajones, jeigu labai nori galima įgyvendinti. Iki mano svajonės įgyvendinimo liko tikrai nedaug….

Patiko (4)

Rodyk draugams

komentarai (5) | “36-oji nėštumo savaitė”

 1.   hgh therapy rašo:

  I’d like to visit your weblog more typically but recently it appears to be taking without end to return up. I go to from work, and our connection there’s pretty good. Do you suppose the issue could possibly be in your end?

 2.   how to get rid of stretch marks rašo:

  I have been checking out some of your stories and i must say pretty nice stuff. I will make sure to bookmark your website.

 3.   regim hotelier bucuresti ieftin rašo:

  Fun article, I surprisingly enjoyed studying it, keep doing the good work.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘893480576 which is not a hashcash value.

 4.   Riva Wiederhold rašo:

  I simply want to mention I am all new to blogs and absolutely loved you’re web site. Almost certainly I’m going to bookmark your blog . You really come with outstanding well written articles. With thanks for revealing your website.

 5.   nesciuju kursai kaune rašo:

  Kaip gražiai aprašyta. Matosi, kad šis laukimas jums tikra palaima.

Rašyk komentarą