BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

35-oji nėštumo savaitė

Savaitė po savaitės vis artėju prie taip laukiamos dienos. Aišku, kad laukimas tampa vis dideniu diskomfortu, bet kai tik pajuntų vaikelio judėsius- tą pačią akimirką visi nepatogumai išnyksta. Aš nejaučiu labai didelio diskomforto, bet pilvas tikrai neprideda jėgų. Kaip ir iki šiol sunku mautis kojines ir batus, ypač po baseino. Kažkaip jau lengviau užmiegu, gal daugiau pavargstų. Vis jaučiu poreikį valyti namus, vyras net juokiasi ar aš taip dabar kiekvieną dieną ir šveisiu. Tai aš jam ir sakau, kad taip, kad vaikelį iš ligoninės parsivežčiau į švarius namus. Nors dar visos keturios ar net penkios savaitės.

Vaikelio kraitelis paruoštas:) Visi drabužėliai išskalbti ir išlyginti. Liko nupirkti tik dvi kepurytes ir medvilninius vystyklus. Dar sugalvojau, kad reikės ant šluoščių išsiųvinėti ką nors gražaus, taip pat ant vaikelio kojinaičių. Tai nupirkau gražių siūlų, reikia tik prisiruošt. Kaip tik ryt po muzikinio užsiėmimo ir užsiimsiu paskutinių daiktelių pirkimu. Bet kokiu atveju turiu ryt važiuot į Vilnių, nes reikia pasirūpinti Bagiui ilgesniu pavadėliu, kad manęs netampytų kai eisim jau su mano mažyle pasivaikščioti.

Šiandien išryškinau nuotraukytes iš mūsų fotosesijos. Tai tikrai nuostabios nuotraukos. Kaip tik anytos gimtadienis, tai reikės kartu su atviruku nusiųsti kelias. Reikia užsirašyti, kad nepamirščiau:)

Mano pilvukas remiasi į krūtinę, sunkiau kvėpuoti, valgyti. Šiuo metu mano gimda yra pakilusi į patį aukščiausią tašką viso nėštumo metu. Reikia stenktis valgyti po nedaug ir dažniau, vis padarydama pertraukėles. Daugiau ilsėtis. Kad išvengti tinimų, negalima sėdėti ar stovėti ilgai vienoje vietoje. Važiuojant automobiliu, dažniau reiktų stoti kelyje prasivaikščioti. Pats laikas būtų pasirūpinti liemenėle maitinimui. Jau nusipirkau dvi, reiktų dar vieną nusipirkti, nes labai dažnai reikia skalbti.  Šiuo metu kažkaip naktį pabundu vidury nakties, vartausi, bet po kurio laiko užmiegu. Gerai, kad nekankina manęs ta tikroji nėščiųjų nemiga:)

Mažylės nagučiai jau siekia pirštukų kraštus. Gali būti, kad kai gims, jos nagučiai bus itin ilgi ar netgi bus jais susibraižusi veiduką. Dabar mažylei gimdoje darosi visai nepatogu ir ankšta. Ji sveria apie 2,3-2,6 kg. ir yra maždaug 45-46 cm. Nuo šiol ji priaugs mažiausiai po 220 gr. kas savaitę.

Greitai mažylė nusileis kiek žemiau. Mamos šį nusileidimą gana aiškiai pajaučia ir pradeda jaudintis, kad tik mažylis neiškristų. Nereikia jaudintis, taip būti negali. Artimiausiu metu mažylė leisis vis žemiau ir žemiau. Toliau vyksta visų mažylės organų ir sistemų (nervų, šlapimo-lytinės) „šlifavimas” - liko paskutiniai štrichai. Riebalinis sluoksnis ypatingai pastorėja pečių srityje - mažylės petukai tampa apvalučiai ir minkšti. Mažylės akytės kurį laiką būna atmerktos, o miego metu jos užsimerkia. Toliau sparčiai auga didžiosios smegenys, formuojasi dar daugiau vingių ir vagų. Paskutines nėštumo savaites mažylė išnaudoja ir savo išorės keitimui: pūkeliai nuo jos kūnelio palaipsniui nyksta, poodinis riebalinis sluoksnis odai suteikia lygumo ir švelniai rausvą atspalvį. Informacija apie vaikelio raidą iš www.mamanija.lt nėštumo kalendoriaus.

Man trečiadienį pas gydytoją, nieko rimto, eilinis vizitas:) Pasvers, pamatuos kraujospūdį ir tiek.

Patiko (12)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “35-oji nėštumo savaitė”

  1.   Caca lelia! rašo:

    kaip miela :D
    taip gera, kad tu laiminga, nuosirdziai tikiuosi kad tau viskas bus gerai :*

  2.   merino vilna kaina rašo:

    Mūsų kraitelis ir tokiu metu jau buvo paruoštas: smėlinukai, šliaužtinukai ir t..t. O šiaip jaukus straipsnis. :))

Rašyk komentarą