BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

34-oji nėštumo savaitė

Laikas bėga nepastebimai… Pagaliau turiu praktiškai visus reiklaingus mažylei daiktelius. Kiekvieną dieną jie mane džiugina ir vis nesulaukiu tos akimirkos kada pagaliau galėsiu rūpintis savo mažyle.  Miegamajame stovi lovytė, o kitam kambary jau yra vėžimas. Negaliu atsidžiaugti visais pirkiniais. O kai paėmiau išlyginti drabužėlius, tai taip susigraudinau, jie tokie mažučiai:) Gal čia šiaip hormonų poveikis… Man ši savaitė buvo gana intensyvi. Ypač savaitgalis, nes buvome su vyru gimdymo ir vaikelio priežiūros kursuose. Dabar kai viskas taip daug aiškiau, tai ir  vidinės baimės nebeliko. Šiai dienai jaučiuosi pilnai pasiruošusi tiek gimdymui, tiek vaikelio priežiūrai. Bent jau taip aš manau:) Kaip ir nuo pat pradžios nėštumo vis sau kartoju, kad gimdau lengvai ir natūraliai. Tikrai taip ir bus!

Mano kūnas ir toliau ruošiasi gimdymui. Gimda nuo nėštumo pradžios apimtimi padidėjo 500 kartų ir sveria 10 kartų daugiau negu iki nėštumo. Jei antrą nėštumo mėnesį amniotinio skysčio kiekis buvo apie 20 ml, tai dabar jo yra apie 1 l. Dar keliais centimetrais paplatėja klubai. Tai teigiamas hormono, kuris minkština raiščius, dengiančius dubens kaulus, poveikis. Dubens kaulai tampa elastingi, taip sudaroma galimybė mažyliui lengviau praslįsti dubens koridoriumi.
Vis dažniau jaučiu gimdos susitraukinėjimus ar kažką panašaus į sąrėmius. Tai kartais vyrui ir sakau, kad matyt greit gimdysiu arba iš viso neatskirsiu kai prasidės tikrieji sąrėmiai:) Gimda aktyviai ruošiasi gimdymui, tačiau jei prasidėtų tikrieji sąrėmiai, jie nepraeitų: jie intensyvėja, skausmas didėja ir periodai tarp sąrėmių tampa trumpesni. Kol tai nevyksta, vadinasi sąrėmiai netikri. Tačiau jeigu nubėgtų vandenys, net nesant sąrėmiams, būtinai iškart reikia vykti į ligoninę.

Mažylės skonio receptoriai gerai išsivystę, ji yra pripratusi prie to skonio, kurį jai aš perduodu, maitindamasi tam tikrais produktais. Plaukų ant mažylės galvytės tapo gerokai daugiau, tačiau jų spalva toli gražu dar ne ta, kuri bus iš tikrųjų. Nuo šios savaitės mažylei pradės nykti jos kūnelį padengę pūkeliai, o štai varškinis sluoksnis neišnyksta, tampa dar storesnis. Kadangi mažylės kaulų audiniai ir toliau auga, ji aktyviai pasisavina kalcį iš mano organizmo. Mažylė yra maždaug 43 cm ir peržengia 2 kg svorio ribą.

Informacija apie vaikelio raidą iš www.mamanija.lt nėštumo kalendoriaus.

Šią savaitę planuoju galutinai paruošti daiktus į ligoninę. Turiu viską nusipirkusi, tik reikia susidėlioti. Dar šiandien sužinojau, kad bambutės priežiūrai reikalingas bus spiritas, kuris parduodamas tik su receptu. Manau, kad po to nereiktų lakstyti, nes Trakuose negamina, reiktų iš anksto pas gydytoją paprašyti, kad išrašytų.
Artimiausiu metu pagrindinis mano tikslas yra gerai pailsėti. Namai jau aptvarkyti, daiktai supirkti- tai galima ramiai, be jokių stresų lankyti muzikinius užsiėmimus, baseiną.  Na tik dar šį šeštadienį reikės išstatyti Bagį parodoje. Bet tai joks ne vargas, o malonumas:)

Patiko (28)

Rodyk draugams

1 komentaras | “34-oji nėštumo savaitė”

  1.   Lukrecija rašo:

    Kaip smagu skaityti, kai sužinai tiek daug naujo ir gali pasidžiaugti kitų laime. Pati labai bijau gimdymo, tai manau kursai nėščiosioms man labai praverstų ir padėrtų nusiraminti :)

Rašyk komentarą