BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

33-oji nėštumo savaitė

Kuo toliau tuo sunkiau… Vis sunkiau užmiegu, tik gerai, kad kai jau užmiegu tai gerai miegu:) Pvz. šią naktį kai prabudau, nes norėjau šlapintis, tai kokį gerą pusvalandį varčiausi ir negalėjau užmigti. Aišku, kai jau užmigau, tai kėliausi tik vidurdienį. Miegu kaip meškutė…Gerai, kad mano mažylė leidžia naktį miegoti ir nesispardo arba tiesiog kai miegu tai nejaučiu. Nes mano viena draugė sakė, kad jį naktį prabunda nuo vaikelio judesių.

Kol kas dar pilnai neatskiriu mažylės keliukų nuo alkūnių, bet kartais paspėlioju kas tai galėjo būti. Man labai patinka kai ji juda, na aišku kai neskaudžiai, nes kartais kai įsiremia, tai pagalvoju, kad jau labai norisi jai iš ten pabėgti. Visi sako, kad judesiai turėtų tapti vis retesni, bet kol kas aš to nepastebiu, ji labai judri mergytė. Tikrai dažnai žagsi, vakar prieš miegą tai tikrai kokias 5 minutes. Net dabar kai sėdžiu ir rašau jaučiu lengvus ritmiškus smūgius, vadinasi per daug amniotinio skysčio įtraukė ir žagsi. Tai nėra pavojinga, tai aš tikrai nepergyvenu.

Mano mažylė jau senokai įsitaisiusi galvyte žemyn - taip žengtas dar vienas žingsnis gimimo link.
Ji šiuo metu daug miega ir, greičiausiai, netgi sapnuoja nemažiau ryškius sapnus negu aš. Atsibudusi  visų pirma ima klausytis aplinkinių garsų ir savo jutimų. Galbūt, ji mato šešėlius, bet svarbiausia tai, kad taip ji kažko mokosi: milijardai jos smegenų neuronų šiuo metu gamina trilijonus naujų ryšių.
Kūnelis vis dar padengtas plaukeliais ir varškiniu sluoksniu, ausies kaušeliai vis dar labai maži. Nors nagučiai jau visiškai susiformavę, ant kojyčių jų dar nematyti, nes yra visiškai mažučiai. Mažylė dabar yra maždaug 42 cm ir sveria apie 2 kg. Mažylės augimo tempai pamažu lėtėja. Ir toliau aktyviai vystosi poodinis riebalinis sluoksnis. Mažylės žvilgsnis ir toliau aktyviai fokusuojamas visomis kryptimis. Toliau vystosi imuninė sistema. Nors gimdoje vietos visai nedaug, mažylė vis dar sugeba judintis ir baladotis iš visų jėgų. Tačiau iki šios savaitės pabaigos judesiai turėtų aprimti.

Informacija apie vaikelio raidą iš www.mamanija.lt nėštumo kalendoriaus.
Šiuo metu naudingiausia būtų detaliai pasidomėti pačiu gimdymo procesu. Kaip tik šį savaitgalį einame į kitą dalį gimdymo kursų ir taip pat mokys vaikelio priežiūros po gimimo. Kuo daugiau sužinosiu dabar, tuo lengviau bus paskui.
Dabar turiu daug laisvo laiko, tik man pastoviai atrodo, kad to laiko trūksta ir vis kažko nespėsiu padaryti. Tiek daug dar visko reikia nuveikti, o tempai tai jau ne tie. Aišku nemažai laiko atima šuo, baseinas, namų ruošos darbai. Matyt jau toks tas gyvenimas namų šeimininkių.
Vis labiau pilnėju. Svoris priauga žymiai greičiau nei ankstyvuoju nėštumo periodu. Nuo pradžios esu priaugusi apie 9 kg. Gimda ir toliau auga, jos viršutinis taškas yra maždaug 14 cm virš bambos. Tampu vis nerangesnė, o pats sunkiausias darbas yra užsimauti pėdkelnes arba kojines ar apsiauti batus. Viskas nepatogu - ir miegoti, ir kvėpuoti. Bet kai pagalvoju dėl kokio stebuklo taip moterys aukojasi, tai iš karto palengvėja.

Jau turiu pirmą pirkinį- lovytę. Taip smagu, kai tik užeini į kambarį ir matai savo mažylės baldelį, taip norisi greičiau ją palaikyti ant rankų, priglausti, pabučiuoti… Taip pat jau turiu rūbelius, smagumėlis…

Turiu bėgti, reikia pradėti dresuoti Bagį prieš parodą. Mažai laiko beliko…

Patiko (22)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą