BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

32-oji nėštumo savaitė

Ypatingai kelionės metu ir po jos padažnėjo Brekstono-Hikso sąrėmiai. Bet čia tik sutapimas, nes tokiame laikotarpyje tai normalu, jie gali tapti kiek dažnesni, gali kietėti gimda. Kadangi paskutinėmis savaitėmis tai nutinka dažniau, svarbu prisiminti ir išmokti teisingai kvėpuoti ir atsipalaiduoti. Labai naudingi gilūs įkvėpimai.
Kažkaip vis dažniau susimąstau apie patį gimdymą ir jo eigą. Ar teisingai pasirinkau kur gimdyti, ar spėsiu viską supirkti ir kaip aš viena su tuo susitvarkysiu? Tiek daug visokių klausimų kamuoja, kad net kartais pasijuntu tokia bejėgė, kad net verkt norisi:)
Dažnai moterys skundžiasi nemiga arba sutrikusiu miegu, bet man kol kas tokių problemų neiškilo. Vakar nuėjau miegot 11val. vakaro, šiandien 11val. atsikėliau. Manau, kad visai neblogai:)))

Nuo 32-os savaitės mano mažylė yra neblogai pasiruošusi išgyventi savarankiškai. Ji yra bene 40 cm ilgio ir 1,9 kg svorio. Nuo veiduko pranyko didžioji dalis raukšlių. Ant galvytės - reikiamas kiekis plaukučių. Svorį mažylė priauga itin greitai - per pastarąjį mėnesį net 900 gr.! Mažylei liko visai nedaug priaugti svorio ir šiek tiek pasitempti į ilgį. Todėl jos kaulai ir toliau tvirtės bei ilgės. Ji jau labai daug ką sugeba: skiria vaisiaus vandenų skonio niuansus, gerai girdi, jaučia skausmą, moka žagsėti, kosėti ir net čiaudėti.

* Vyksta imuninės sistemos kūrimasis. Mažylė pradeda iš mamos gauti imunoglobiną ir intensyviai gaminti antikūnius, kurie saugos ją pirmaisiais mėnesiais po gimimo.
* Mažylė vis dar jautriai reaguoja į mamos širdies plakimą. Kol jis lygus ir ritmiškas, mažylė jaučiasi saugi.
* Dabar mažylė jau nebėra absoliučiai priklausoma nuo mamos - daugumą cheminių medžiagų ir hormonų jos organizmas išskiria pats.
* Atsiranda gebėjimas fokusuoti akytes visomis kryptimis ir vizualinis dėmesys.

Informacija apie mažylės raidą iš www.mamanija.lt nėštumo kalendoriaus.

Vis dažnesni tampa vizitai pas gydytoją. Kaip tik šią savaitę man reikia ir taip pat reikės atlikti kraujo tyrimą. Tikiuosi, kad viskas bus gerai. Kitaip ir negali būti:)
Su kiekviena diena mano mažylė vis stipriau įsiremia man į šonkaulius. Man taip patinka jausti jos judėsius. Kaip gydytoja ir buvo sakiusi, kas dieną skaičiuoju po 30min. jos judėsius. Būna liūdna, kai užtaikau skaičiuot tokiu metu kai ji miega ir tik netyčia sukruta:)

Mano nėštumas nėra komplikuotas ir tikiuosi toks pats bus ir gimdymas. Kaip ir kalbėjau iki šiol, kad svarbu yra pazityvus mąstymas:) Reikia venkti stresų, sveikai maitinkitės, daugiau šypsokitės ir į ateitį žvelkite optimistiškai - ir viskas bus gerai!

Patiko (14)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą