BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

31-oji nėštumo savaitė

Artėja nėštumo pabaiga ir nugaros skausmai beveik neišvengiami. Jų priežastis - susilpnėję nugaros raumenys ir raiščiai, kurie dabar ilsisi ir yra atsipalaidavę. Mane kol kas jie nekamuoja, bet aš stengiuosi to išvengti. Šiai dienai patyriu tik kelis negalavimus, tai yra dažnas šlapinimas, jeigu daug vaikštau ir nuo nuovargio dažnesni gimdos susitraukimai. Mažylio spardimasis man labai malonus, su malonumu skaičiuoju kiekvieną jo judėsį. Ypač po muzikinių užsiėmimų jie labai suaktyvėja:) Kol kas kojų venos neišsiplėtė. Mano mažylė įsitaisiusi galvyte žemyn - tokia pozicija ir vyksta gimdymas. Mažylė sveria apie 1840 g ir yra apie 38-39 cm. Jos odelė įgauna rožinį atspalvį (iki šiol ji buvo labiau raudona). Nagučiai pagaliau pasiekia pirštukų galus. Bene visi organai jau išsivystę, išskyrus plaučius, kurių brendimas vyksta toliau. Galvytė beveik proporcinga kūneliui. Pradeda aktyviai funkcionuoti nervų ląstelės ir vyksta nervinių jungčių susidarymas. Aplink nervines skaidulas susiformuoja apsauginės plėvelės ir nerviniai impulsai perduodami greičiau - tai reiškia, kad mažylė įgyja sugebėjimą mokytis. Paskutinėmis nėštumo savaitėmis mažylę per vaisiaus vandenis pasiekia ne tik balsai, muzika, bet ir daugiau garsų: dulkių siurblio ūžimas ar paukščių čiulbėjimas, gatvės garsai ar lauko durų trenksmas… Jei kažkurie garsai kartosis dažnai, mažylė gimusi juos atpažins. Jei mažylė gimtų dabar, ji būtų tiesiog „neišnešiota”, o ne „stipriai neišnešiota”.  

Jeigu bandyčiau prieš miegą mažylei dainuoti vieną ir tą pačią lopšinę, klausytis tos pačios muzikos ar tėčio balso, tai Mažylė įpras užmigti prie šių garsų ir yra didelė tikimybė, kad po gimimo pasitelkus tuos garsus, pavyks išvengti bemiegių naktų. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad mažyliai gimdoje girdi ir įsimena melodijas. Gimę jie gerokai labiau pagavesni ir jautresni melodijoms, kurias girdėjo dar iki gimimo, net jeigu jas atlieka kažkas kitas, o ne mama. Beje, ši savaitė 1-oji mano pelnyto poilsio - dekretinių atostogų - savaitė. 

Informacija apie vaikelio raidą iš www.mamanija.lt nėštumo kalnedoriaus.

Jaučiu, kas vėl sustiprėja nuotaikos svyravimai.

Paskutinėmis nėštumo savaitėmis stipriai padidėja cirkuliuojančio kraujo apimtis, nes mažyliui reikia gerokai daugiau deguonies ir maisto medžiagų. Tai padidina širdies apkrovimą, todėl pats metas būtų atsisakyti aktyvaus gyvenimo būdo. Metas užsitarnautam poilsiui:)

Mano svoris auga labai nežymiai, iki šios dienos esu priaugusi apie 8kg. Toliau stengiuosi valgyti kuo įvairesnį maistą ir mankštintis.

Aš netikiu prietarais, tai šiandien nuotaikai praskaidrinti nusikirpau trumpai plaukus:)

Patiko (10)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą