BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

29-oji nėštumo savaitė

Su kiekviena diena vis arčiau vaikelio gimimo. Koks nuostabus jausmas, bet kartu ir baimė. Ar aš viską darau teisingai, ar būsiu gera mama? Ir dar labai daug įvairių klausimų, kurie kamuoja kasdien. Bandau save nuraminti ir nuteikti tiktai pozityviai. Kol kas dar nežinau kas manyje auga, mergytė ar berniukas, ryt eisiu pas gydytoja, bet tik kasmėnesiniai apžiūrai. Gal rytoj paskirs sekančio echoskopo datą?
Jau atostogauju, tai daugiau dėmesio galiu skirti sau ir savo mažyliui. Vakar buvo atvykusi fotografė, labai lauksiu nuotraukyčių. Turėtų būti nuostabios nuotraukos…
Ir toliau auga svoris, o kartu su juo pilvukas ir mano mažylis. Šiuo metu rekomenduojama per savaitę priaugti ne daugiau kaip 300-400 gr. Kiek tiksliai priaugau nežinau, rytoj gydytoja pasvers, bet kažkur apie 7kg. Nemažai moterų nėštumo metu vis labiau didėjant jų svoriui, pradeda nerimauti dėl galimo didelio gimsiančio mažylio svorio ir/ar ūgio. Tačiau stambesnio mažylio gimimas susijęs ne tik su motinos priaugtu svoriu, bet ir su mamos ar tėčio svoriu, kai gimė, mamos svoriu ir kūno sudėjimu iki nėštumo. Nereikia iš anksto dėl to nerimauti. O šiaip jau verta įsidėmėti, kad gimdymo procesui reikšmės turi ne moters figūra, o jos dubens dydis.
Šiai dienai jaučiu vieną nėštumo nepatogumą, kuris pradeda man atsibosti. Naktį kol nerandu patogios miego pozos, negaliu užmigti. Kai pasisuku šonu ima tempti pilvą ir atsiranda skausmas, tiek gulint ant kairiojo, tiek ant dešiniojo šono. Tai pat gana dažnai susitraukinėja gimda, bet greit praeina. Taip pat gana dažnai vaikštau į šlapintis, bet tai iš vienos pusės gerai, nors netinstu:) Vis dėlto šiuo nėštumo periodu organizmas yra linkęs kaupti skysčius, todėl vakarais gali tinti kojos. Dabar 7-as nėštumo mėnuo. Laikoma, kad būtent nuo dabar mažylis pradeda itin stipriai jausti mamos emocinius išgyvenimus. Tiesiog reikėtų negalvoti apie visus nėštumo nepatogumus ir sunkumus, o tik apie tai, kad tai laikina ir kad jau labai greit susitiksiu su savo mažuoju stebuklėliu.
Mažylis šiuo metu užsiėmęs - jis aktyviai ruošiasi gimimui ir domisi išoriniu gyvenimu. Mažylio judesiai įgauna kiek kitokį charakterį - nevaržomą baladojimąsi keičia spyriai alkūnėmis ir keliais. Tai normalu, nes mažylis jau pakankamai didelis, o vietos gimdoje vis mažiau. Dabar vaikelis sveria apie 1,2 kg ir yra maždaug 36 cm. Vaisiaus vandenų šiuo metu yra apie 750 ml. Mažylis jau moka reguliuoti savo kūno temperatūrą. Jau funkcionuoja skrandis ir žarnynas. Inkstų formavimasis beveik baigtas, tačiau pilnai dirbti jie pradės tik po gimimo. Kasdien į vaisiaus vandenis jis išskiria apie 0,5 litro šlapimo.
Už raudonųjų kraujo kūnelių gamybą mažylio organizme jau visiškai atsakingi jo kaulų čiulpai.
Akytės jau sugeba fokusuoti vaizdą ir mažylis vis labiau reaguoja į šviesą, kuri jį pasiekia per gimdos sienelę. Mažylis jau gali nustatyti ryškios šviesos šaltinį, pasukdamas į jį galvą. Kvėpavimo judesiai, kuriuos mažylis kasdien atlieka, neužtikrina dujų apykaitos, tačiau jie padeda vystytis plaučiams, kvėpavimo sistemai ir kraujo apytakai. Vidinės alveolės paviršius pradeda pasidengti kvėpavimui svarbiausia medžiaga surfaktantu (plaučių epiteliu). Ypač stipriai išvystytas čiulpimo refleksas.
Informacija apie vaikelio raidą iš www.mamanija.lt nėštumo kalendoriaus.

Jau pats metas būtų po truputį ruošti daiktus - ir sau, ir mažyliui. Juk visko gali nutikti - pagimdyti galiu ir nesulaukusi numatytos datos. Galų gale, taip jausiuos ramesnė ir labiau savimi pasitikėsiu. Iš pradžių reikia sudaryte sąrašėlį, ko ligoninėje gimdant ir po gimdymo prireiks man pačiai, paskui - ko mažyliui.
Savaitgalį su vyru apžiūrėjome lovytes, jau beveik išsirinkome. Vežimą irgi esu numačiusi, tik reikia nuvažiuot apžiūrėt. Šios savaitės pabaigoje su drauge sutarėm susitikti ir apžiūrėti jos suruoštus daiktelius, kas mums gali tikti. Vienu žodžiu daug darbu. O svarbiausia, kad jau savo spintoje atlaisvinau vietą mūsų mažylio rūbeliams. Kažkaip net susigraudinau, matyt dar iki galo negaliu patikėti. Vyro taip ir kalusiu, ar jis jau pilnai suvokia, kad labai greitai turėsime mažylį, ar jis suvokia kaip stipriai pasikeis mūsų gyvenimas? Manau, kad jis jau tam pasiruošęs… Lieka klausimas, ar aš pasiruošusi?

Patiko (22)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą